ZAŁOGA MDK BIELANY

DYREKTOR

Portret Eliza

ELIZA

Charyzmatyczna i w gorącej wodzie kąpana. Niedawno objęła stołek, ale jeszcze na nim nie usiadła, bo ciągle biega. Z wykształcenia i zamiłowania muzyk-nauczyciel. Kocha dzieci i swoją pracę.

SEKCJA SZTUK PRZEPIĘKNYCH

Portret Joanna

JOANNA

Architektka marzeń i dobrej zabawy. Przez ostatnie 15 lat kompetentna i serdeczna gospodyni MDK-u. Obecnie kreatywna i życzliwa nauczycielka-artystka. Kochana przez wszystkie dzieci, młodzież i przez nas — koleżanki i kolegów.

Portret Jan

JAN

Alfa i Omega plastyki, ceramiki i malarstwa.  Cierpliwy nauczyciel. Praktyk i teoretyk. Wielki patriota. Pogodnie konsekwentny w dążeniu do dzieła.

Portret Paweł

PAWEŁ

Subtelny, cierpliwy  i życzliwie usposobiony artysta plastyk. Nauczyciel  i wielki przyjaciel dzieci. Wierny  interlokutor i wnikliwy detalista.

SEKCJA „PIERWSZE PIĘTRO”

Portret Dariusz

DARIUSZ

Artysta grafik, rzeźbiarz, pedagog – informatyk. Zagłębie pomysłów. Żądny wiedzy i samodoskonalenia. Ceniony przez dzieci i młodzież za wytrwałość, spokój i rzetelność.

Portret Janusz

JANUSZ

Nikt tak jak on nie potrafi chwalić się swoimi uczniami. Wyposażony w niezwykłą umiejętność przyciągania dzieci. Świetny germanista. Kryje w sobie wiele talentów.

SEKCJA RYTMICZEK

Orędowniczki rytmiki z tytułem magistra sztuki. Obowiązkowe, życzliwe, serdeczne i kreatywne. Z uśmiechem, zaangażowaniem i pasją realizują misję Jaquesa Dalcroze’a, kształcąc muzycznie najmłodsze pokolenie mieszkańców Bielan — przedszkolaki. Ich obecność w przedszkolach zawsze wzbudza wielką radość.

SEKCJA WIELKA SCENA

Portret Staszek

STASZEK

Rozbrajający i szarmancki aktor dramatu i pedagog teatralny. „Otwieranie zamkniętych” to jego specjalność. Ma nieskazitelną dykcję i „zabójczy”, tubalny głos.

Portret Małgosia

MAŁGOSIA

Tancerka, pedagog baletu, nauczycielka korektywy. Anatomię ludzkiego ciała zna jak mało kto. Artystycznie wyprostuje i ułoży każdego. Taniec to jej miłość, pasja i całe życie.

SEKCJA ZDROWIA I KONDYCJI FIZYCZNEJ

Portret zastępczy Andrzej

ANDRZEJ

Sport to jego sposób na życie. Nauczyciel wszechczasów. Cudowny człowiek, kochany i doceniany przez swoich młodych sportowców. Uczciwy i sprawiedliwy. Do rany przyłóż.

SEKCJA  INSTRUMENTALNA

Portret Ania R

ANIA

Anielska cierpliwość, niezwykła kreatywność i nieoceniona wytrwałość w dążeniu do opanowania przez jej uczniów 88 klawiszy pianina dwiema rękami.

Portret Wiesław

WIESŁAW

Cierpliwy,  taktowny, serdeczny  i wyrozumiały mistrz gitary. U niego okazuje się, że 6 strun, 19 progów i 10 palców to nie taka skomplikowana kombinacja.

Portret Krystyna

KRYSIA

Szalona i życzliwie usposobiona kobieta. Rozrusza każdego. Wspaniała muzyczka i metodyczka z ogromnym doświadczeniem. Ukochana „Pani Krysia” wszystkich bielańskich maluchów.

SEKCJA ADMINEK

Portret Alicja

ALICJA

Każdy dokument to pestka. Sekretariat opanowała do perfekcji. Pracowita, cierpliwa, dokładna, a ponadto zorganizowana jak segregator. Alpinistka — jak kozica wytrwale pnie się w górę.

Portret Danuta

DANUSIA vel CHODZĄCY SPOKÓJ

Wyszuka, zadzwoni, zorganizuje, zamówi, dopilnuje. Dla niej nie ma rzeczy niemożliwych i to wszystko z uroczym, nieśmiałym uśmiechem na twarzy.

ZAŁOGA „G”

Portret Mieczysław

MIECZYSLAW

Nasz zaopatrzeniowiec, zawsze wie co i gdzie kupić. Do perfekcji opanował umiejętność biegania po sklepach. Zawsze uśmiechnięty i pomocny.  Z nim czujemy się bezpiecznie.

Portret zastępczy Sławek

SŁAWEK

Z zamiłowania ogrodnik. Dzięki niemu nasz park nabiera szlifu. Ma podejście artystyczne. Interesuje się fotografią i ma do tego smykałkę.

Portret Adam

ADAŚ

Zawsze radosny i serdeczny. Zdolny i chętny do pomocy. Dopiero go poznajemy, ale już go bardzo lubimy.

Portret Stanisław

STAŚ

Złota rączka i perfekcjonista. Wszystko potrafi naprawić, wszystko potrafi odnowić, wszystko potrafi ulepszyć. To nasz prawdziwy skarb.

SEKCJA PORZĄDKU I HIGIENY PRACY

Portret Dominika

DOMINIKA

Dba, żebyśmy mieli bezpiecznie, pachnąco i miło. Zawsze pogodna i życzliwa. Zna wszystkie dzieci w domu kultury. Zawsze służy pomocą.

Portret Ula

ULA

Cichutka jak myszka, szybciutka jak wicherek, dokładna jak milimetr i pracowita jak pszczółka. Cieszymy się, że jest z nami.

PRACOWNICY MDK “BIELANY”

Dyrektor:
  Eliza Czachorowska

Nauczyciele:
  Joanna Boldin
  Paweł Zaraś
  Małgorzata Gocłowska
  Danuta Murawska
  Dariusz Zaraś
  Jan Krzysztof Wiślicki
  Wiesław Koczywąs
  Anna Ramos
  Andrzej Zieliński
  Janusz Tryzno
  Klaudia Borys
  Stanisław Dembski
  Krystyna Zaremba
  Izabela Machnowska
  Anna Asińska
  Kamila Lewandowska
  Anna Gronkiewicz

Pracownicy adiministracji i obsługi:
  Danuta Filipczyńska
  Alicja Florecka
  Dominika Kiljańska
  Urszula Sobolewska
  Stanisław Filipek
  Mieczysław Siedlecki
  Sławomir Gontowski
  Adam Łyczkowski