ZAŁOGA MDK BIELANY

DYREKTOR

Portret Eliza

ELIZA

Widoczna, radosna, charyzmatyczna i z własną wizją. Skuteczna w działaniu. Wysłucha, pogada i rozwiąże problem. Z wykształcenia muzyk-nauczyciel. Kocha dzieci i swoją pracę.

SEKCJA SZTUK PRZEPIĘKNYCH

Portret Joanna

JOANNA

Architektka marzeń i dobrej zabawy. Przez ostatnie 15 lat kompetentna i serdeczna gospodyni MDK-u. Obecnie kreatywna i życzliwa nauczycielka-artystka. Kochana przez wszystkie dzieci, młodzież i przez nas — koleżanki i kolegów.

TADEUSZ

Wielka klasa pedagogiczna. Mistrz Witrażu. Na jego zajęciach, pojęcie „załamanie światła” nabiera empirycznego znaczenia. Otwarty, kreatywny, cierpliwy, serdeczny. Wspaniały pedagog i kolega.

Portret Jan

JAN

Alfa i Omega plastyki, ceramiki i malarstwa.  Cierpliwy nauczyciel. Praktyk i teoretyk. Wielki patriota. Pogodnie konsekwentny w dążeniu do dzieła.

Portret Paweł

PAWEŁ

Subtelny, cierpliwy  i życzliwie usposobiony artysta plastyk. Nauczyciel  i wielki przyjaciel dzieci. Wierny  interlokutor i wnikliwy detalista.

JOASIA

Urzeka nas swoim uśmiechem. Ma otwarty umysł i serce. Ma bardzo ciekawą osobowość. Podjęła
w życiu nowe wyzwanie, a my cieszymy się że jesteśmy jego częścią.

SEKCJA „PIERWSZE PIĘTRO”

Portret Dariusz

DARIUSZ

Artysta grafik, rzeźbiarz, pedagog – informatyk. Zagłębie pomysłów. Żądny wiedzy i samodoskonalenia. Ceniony przez dzieci i młodzież za wytrwałość, spokój i rzetelność.

Portret Janusz

JANUSZ

Nikt tak jak on nie potrafi chwalić się swoimi uczniami. Wyposażony w niezwykłą umiejętność przyciągania dzieci. Świetny germanista. Kryje w sobie wiele talentów.

Portret Joanna

JOASIA

Francuski to jej pasja i wszyscy to wiedzą. Kopalnia pomysłów i umiejętności. We wszelaki sposób próbuje zaszczepić w każdym miłość do Francji. Pozytywna, energiczna i radosna.

SEKCJA RYTMICZEK

Orędowniczki rytmiki z tytułem magistra sztuki. Obowiązkowe, życzliwe, serdeczne i kreatywne. Z uśmiechem, zaangażowaniem i pasją realizują misję Jaquesa Dalcroze’a, kształcąc muzycznie najmłodsze pokolenie mieszkańców Bielan — przedszkolaki. Ich obecność w przedszkolach zawsze wzbudza wielką radość.

SEKCJA WIELKA SCENA

Portret Staszek

STASZEK

Rozbrajający i szarmancki aktor dramatu i pedagog teatralny. „Otwieranie zamkniętych” to jego specjalność. Ma nieskazitelną dykcję i „zabójczy”, tubalny głos.

MAŁGOSIA

Tancerka i pedagog tańca. Scenę, jej potrzeby i wymagania zna jak mało kto. Tanecznie zainspiruje i ułoży każdego. Taniec to jej miłość, pasja i całe życie.

JOASIA

Ognisty temperament, anielski głos i nieskończona energia. Niezwykła umiejętność przekazywania wiedzy wokalnej. Cudowna osoba o radosnym i szczerym spojrzeniu. Kocha scenę a scena kocha ją.

SEKCJA ZDROWIA I KONDYCJI FIZYCZNEJ

Fotografia Andrzeja Zielińskiego

ANDRZEJ

Sport to jego sposób na życie. Nauczyciel wszechczasów. Cudowny człowiek, kochany i doceniany przez swoich młodych sportowców. Uczciwy i sprawiedliwy. Do rany przyłóż.

SEKCJA  INSTRUMENTALNA

IZA

Jest urocza, radosna i wytrwała. Cierpliwie słucha niedoskonałych dźwięków wydobywających się z doskonałego instrumentu. Jej zajęcia to zabawa a nie mozolny trening.

Dorota foto portretowe

DOROTA

Trzeba mieć wielką determinację i niezwykłą wyobraźnię muzyczną, żeby w pierwszych próbach gry na skrzypcach usłyszeć muzykę.  Ona ją ma!

Portret Ania R

ANIA

Anielska cierpliwość, niezwykła kreatywność i nieoceniona wytrwałość w dążeniu do opanowania przez jej uczniów 88 klawiszy pianina dwiema rękami.

Portret Wiesław

WIESŁAW

Cierpliwy,  taktowny, serdeczny  i wyrozumiały mistrz gitary. U niego okazuje się, że 6 strun, 19 progów i 10 palców to nie taka skomplikowana kombinacja.

Portret Krystyna

KRYSIA

Szalona i życzliwie usposobiona kobieta. Rozrusza każdego. Wspaniała muzyczka i metodyczka z ogromnym doświadczeniem. Ukochana „Pani Krysia” wszystkich bielańskich maluchów.

SEKCJA ADMINEK

Portret Danuta

DANUSIA vel CHODZĄCY SPOKÓJ

Wyszuka, zadzwoni, zorganizuje, zamówi, dopilnuje. Dla niej nie ma rzeczy niemożliwych i to wszystko z uroczym, nieśmiałym uśmiechem na twarzy.

 

KASIA

Dzięki niej mamy najsympatyczniejszy sekretariat pod słońcem. Pracowita, kompetentna
i dokładna. Wytrwale i cierpliwie przeprowadza naszych petentów przez skomplikowane
i tajemne zakamarki wiedzy administracyjnej. Zawsze można na Nią liczyć.

ZOSIA

Urocza, otwarta, inteligentna i pomysłowa. Jest dla nas jak morska bryza w upalny dzień. Ma pomysł na nasze media społecznościowe, a my bardzo się z tego cieszymy.

ZAŁOGA „G”

Portret Mieczysław

MIECZYSŁAW

Nasz zaopatrzeniowiec, zawsze wie co i gdzie kupić. Do perfekcji opanował umiejętność biegania po sklepach. Zawsze uśmiechnięty i pomocny.  Z nim czujemy się bezpiecznie.

Sławek - portret foto

SŁAWEK

Z zamiłowania ogrodnik. Dzięki niemu nasz park nabiera szlifu. Ma podejście artystyczne. Interesuje się fotografią i ma do tego smykałkę.

Portret Adam

ADAŚ

Pracowity do bólu. Radosny i serdeczny. Zawsze chętny do pomocy. Uwielbia czytać i zawsze poleci coś ciekawego. Amator gustownych staroci. Bardzo go lubimy i cenimy.

Portret Stanisław

STAŚ

Złota rączka i perfekcjonista. Wszystko potrafi naprawić, wszystko potrafi odnowić, wszystko potrafi ulepszyć. To nasz prawdziwy skarb.

SEKCJA PORZĄDKU I HIGIENY PRACY

Portret Ula

ULA

Cichutka jak myszka, szybciutka jak wicherek, dokładna jak milimetr i pracowita jak pszczółka. Cieszymy się, że jest z nami.

 

Portret Dominika

DOMINIKA

Dba, żebyśmy mieli bezpiecznie, pachnąco i miło. Zawsze pogodna i życzliwa. Zna wszystkie dzieci w domu kultury. Zawsze służy pomocą.

 

VICTORIA

Pracowita, uśmiechnięta i bardzo serdeczna. Los przywiódł ją do nas nieoczekiwanie. Nie poddaje się
 i nie narzeka. Ciężko pracuje i jest wdzięczna za nowe możliwości.

 

NELLI

Strażniczka porządku. Zorganizowana, energiczna, pozytywna. Nigdy nie narzeka, choć „nie rzadko ma z górki”.  Mamy nadzieję, że będzie z nami długo, ale życzymy jej żeby jak najszybciej mogła wrócić do siebie.

 

PRACOWNICY MDK “BIELANY”

Dyrektor:
  Eliza Czachorowska

Nauczyciele:
  Joanna Boldin
  Paweł Zaraś
  Dariusz Zaraś
  Jan Krzysztof Wiślicki
  Wiesław Koczywąs
  Anna Ramos
  Andrzej Zieliński
  Janusz Tryzno
  Klaudia Borys
  Stanisław Dembski
  Krystyna Zaremba
  Izabela Machnowska
  Anna Asińska
  Kamila Lewandowska
  Dorota Szczepańska
  Tadeusz Jończyk
  Joanna Lalek
  Joanna Tymczyszyn
  Małgorzata Włoczkowska
  Joanna Jakubowska
  Urszula Pierzchała

Pracownicy adiministracji i obsługi:
  Danuta Filipczyńska
  Nelli Rozmarytsia
  Dominika Kiljańska
  Urszula Sobolewska
  Stanisław Filipek
  Mieczysław Siedlecki
  Sławomir Gontowski
  Adam Łyczkowski
  Viktoria Vostrikova
  Katarzyna Nobis
  Zosia Nobis