MDK BIELANY

MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY „BIELANY”

     Pomiędzy ulicami Marymoncką, a Kasprowicza, na styku Uroczyska Lindego i terenu Starych Bielan, położony jest Młodzieżowy Dom Kultury „Bielany”. Dom służył bielańskim rodzinom już od pierwszych, powojennych lat, mamy więc ponad 60. letnią tradycję, w kształtowaniu i rozwijaniu zainteresowań dzieci i młodzieży.

    Edukujemy i wychowujemy młode pokolenie, wykorzystując pedagogikę zabawy, techniki plastyczne, muzyczne i teatralne. Organizujemy warsztaty artystyczne dla dzieci, młodzieży i rodziców, imprezy środowiskowe, współpracujemy ze szkołami, przygotowujemy młodzież do egzaminów na uczelnie artystyczne. Zajęcia prowadzą doświadczeni pedagodzy, wśród których są animatorzy kultury i czynni artyści.

    Młodzieżowy Dom Kultury „Bielany”, położony z dala od miejskiego zgiełku, pośród starych drzew bielańskiego parku, stwarza wyjątkowy klimat do nauki i działań twórczych, a także wypoczynku. W zespołach-pracowniach, wychowankowie realizują ważne dla młodych ludzi potrzeby: tworzenia, samorealizacji, wymiany poglądów i aktywnego spędzania wolnego czasu. Urok tego miejsca, na wiele lat pozostaje w pamięci, naszych wychowanków i ich rodziców.

Zapraszamy!